Scieżka Edukacyjna Wokół Stawu w Pieckach

To trasa o długości ponad 2 km z czego około 1 km wiedzie przez drewniane kładki. Przy ścieżce znajdują się liczne miejsca przeznaczone do wypoczynku.

Spływ kajakowy Rzeką Krutynią

Pieckowe Zacisze jest położone w odległości około 10 km od miejscowości Krutyń, przez którą przebiega trasa spływu kajakowego rzeką Krutynią. Piękny i malowniczy szlak zapewni znakomitą rozrywkę dla całej rodziny. Początkującym proponujemy trasy Krutyń - Ukta oraz Ukta - Iznota, przepłynięcie których zajmuje od 4 do 5 godzin.

Miasto Mrągowo

To największe miasto w naszym powiecie, które w sezonie odwiedza spora ilość turystów. W sezonie letnim odbywają się w Mrągowie liczne imprezy dla różnych grup wiekowych.

Góra Czterech Wiatrów (G4W)

To góra z dwoma wyciągami narciarskimi znajdująca się na Półwyspie Czterech Wiatrów w Mrągowie. Przeznaczona jest dla miłośników nart oraz snowboardów. Latem, zimą, wiosną czy jesienią oferuje piękne widoki oraz trasy do spacerów

Amfiteatr w Mrągowie

Miejsce w którym odbywają się letnie imprezy masowe w Mrągowie takie jak np. Mazurska Noc Kabaretowa czy koncerty Picnic Country.

Miasto Mikołajki

Mikołajki można nazwać "Żeglarską Stolicą Polski". Warto odwiedzić to miasto podczas pobytu na Mazurach. Liczne restauracje, widok na przepływające obiekty pływające, piękna promenada oraz charakterystyczny podświetlany wiszący most pieszy wyróżniają Mikołajki.

Jezioro Śniardwy

To największe jezioro w Polsce, które zapewnia niesamowite widoki na każdym z brzegów.

Sanktuarium w Świetej Lipce

Znajduje się tu piękna Bazylika Nawiedzenia NMP.

Wilczy Szaniec

Ruiny bunkrów z II wojny światowej.

Mosty w Stańczykach

Dwa mosty kolejowe z lat 1917-1918wpisane do rejestru zabytków robiące niesamowite wrażenie.

Piramida w Rapie

Grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid z 1811 r.

Plaża Gminna w Pieckach

W Pieckach znajduje się piękna plaża gminna, do której możesz dotrzeć pieszo przez kładki Ścieżki Edukacyjnej Wokół Stawu w Pieckach.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Mazurolandia

Zamek w Reszlu

Muzeum w Sądrach

Rejsy Statkami